19:16  KORONAVIRÜSE KARŞı MÜCADELEDE TRAFIK IŞıKLARı KULLANıLıYOR: KıRMıZı ’EVDE KAL’, YEŞIL ’EVE GIT’  19:13  SÜLEYMAN SOYLU’DAN ’SOKAĞA ÇıKMA YASAĞı’ SORUSUNA YANıT  19:11  İMAMOĞLU: İSTANBUL İÇIN KONTROLLÜ KıSıTLAMA BEKLIYORUZ  14:59  TARSUS’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU  14:57  MERSIN’DE 150 KILOGRAM KAÇAK SÜT ÜRÜNLERI ELE GEÇIRILDI  14:51  "CINSEL İSTISMAR SUÇLARıNA İNDIRIM UYGULANAMAZ"  14:49  BÜYÜKŞEHIR HAL KOMPLEKSI’NDE DENETIM VE ÖNEMLERI ARTTıRDı  14:47  MERSIN’DE EKMEK FıRıNLARıNA SıKı DENETIM  14:44  BAŞKAN TARHAN’DAN ÇALıŞANLARA SÜRPRIZ ZIYARET  14:39  BÜYÜKŞEHIR DEZENFEKTAN VE MASKE ÜRETIP, SABUN DAĞıTMAYA BAŞLAYACAK  14:37  CHP’LI ALI MAHIR BAŞARıR: "ESNAFıN AKLıYLA DALGA Mı GEÇILIYOR?"  22:15  MUSTAFA ESMER CENGIZ YAZDı "GEÇECEK ELBET HASTALAR İYILEŞECEK"  20:39  MILLI EĞITIM BAKANı SELÇUK AÇıKLADı, EVDE EĞITIM 30 NISAN’A KADAR UZATıLDı  20:36  ESNAFTAN VATANDAŞLARA ÜCRETSIZ DEZENFEKTAN  20:34  TOROSLAR’DA PARK VE OYUN ALANLARı DEZENFEKTE EDILEREK KULLANıMA KAPATıLDı  20:32  YEŞILBOĞAZ, KÜBRA AŞKıN DAVASıNıN KARAR DURUŞMASıNA KATıLDı  20:30  TARSUS’TA MEZAR GENIŞLETME ÇALıŞMASıNDA ÇıKARıLAN HAFRIYATTA İNSAN KEMIKLERI BULUNDU  20:11  MESKİ’DEN OKUNMAYAN SU SAYAÇLARıNA WHATSAPP KOLAYLıĞı  20:04  KRIZ MERKEZI’NDE TELEFONLARA BAŞKAN SEÇER BAKTı  12:45  MERSIN’DE MINIBÜSÇÜLERI ZARARıNA ÇALıŞıYOR 
Beyza Durmaz Röportajı
   

Beyza Durmaz hikâyesini, hakkında merak edilenleri ve müzik yolculuğunu Şimal’le Yıldızlar Geçidin’nde anlattı

 
   

Mustafa Sandal’ın eski back vokali Beyza Durmaz, “Koku” adlı albümü ile piyasaya ilk girişini yaptı.. Kilim reklamlarında “bir kilim yeter sevgiliiim!” diyen sesin sahibi Beyza Durmaz albümünü vehikâyesini, hakkında merak edilenleri ve müzik yolculuğunu Şimal'le Yıldızlar Geçidi 'ne  anlattı.

İŞTE O RÖPORTAJ!..

Sevgili Beyza www.Turkiyelife.com.tr Ailesi Olarak Bizleri Kırmayıp Bu Röportajı Bizimle Gerçekleştirdiğin İçin ayrıca Sana Sonsuz Teşekkür Ederiz.

Ben teşekkür ederim…

Başarılı bir çıkış yaptın , Peki, bu müzik yolculuğunda ki serüvenin nasıl başladı? Yoksa her çocuk gibi kumandayı mikrofon yapanlardan mıydın sen de ?

İki yaşındayken yapılmış bir bant kaydım var . Burada Baharı Bekleyen Kumrular Gibi ve Küçük Asker isimli şarkıları seslendiriyorum. Daha sonra ilkokulda dersten çıkıp diger sınıflara giderek şarkı söylediğimi hatırlıyorum. Ama asıl ciddi anlamda müziğe başlamam klasik gitar dersleri almamla başlamıştır. Daha sonra akorları öğrenerek hem gitar hem şarkı söylemeye başladım.

Birden bu albüm yapma fikri nasıl oluştu sende? Mesela hayalini kurduğun bir şey miydi şarkı söylemek? Yoksa medyanın birçok halini biliyorken, birde bu yönünü görmek ve yaşamak mıydı?

Hayalini kurduğum şey öncelikle güzel şarkılarımın olması ve bunları insanlara ulaştırmaktı.Bir yandan da İstanbul Universitesinde okurken türküleri yeniden düzenleyip fakültenin bahar şenliklerinde konserler veren grubumuz vardı.Ben gruba daha sonra dahil oldum ve ilk konser sonrası hayatımın konserlerle geçmesini istediğime karar verdim. Okul bittikten sonra Mustafa Sandal’a vokalistlik yapmaya başladım. Onun iki albümünün yapım aşamasını baştan sonra izleme ve aynı zamanda sayısız konsere çıkma fırsatım oldu. Bir yandan da kendi şarkılarımı yapmaya başladım.Albüm süreçleri bundan sonra gelişti.

Albümün İçin Şarkı Seçerken İlk Önce Onun Sana Ne Hissettirdiğine Mi Yoksa Dinleyiciye Ne Hissettireceğini Mi Baz Alırsın?

Şarkıları Ali Çehreli ile beraber yaptığımız için zaten içime sinen şarkılar oluyor. Dışarıdan şarkı seçmek gibi bir durumumuz olmuyor. Neyi nasıl anlatmak istiyorsam zaten öyle yapıyoruz. Ben iyi şeyler hissediyorsam zaten seyirciye de pozitif duygular geçeceğine inanıyorum.

Bir Şarkının Hit Olacağını Anlamak Mümkün Mü? İyi Bir Müzisyen Olmanın Ölçüsü, Standarttı Nedir? Ne Yapılırsa İyi Bir Müzisyen Olunur?

Hit şarkıyı dinlerken ruhunuzun ve beyninizin tokat yemesi gerekiyor.Şarkının sizi sarsması gerekiyor biraz da artık diğer yüzlerce şarkıdan farklı olması gerekiyor.Dinleyince kalbinize dokunuyorsa ; artık bu kadar fazla üretim içinde kalbinizi darmadağın ediyorsa bir şarkı hit şarkı tanımına yakındır. 

İyi bir müzisyen olmak teknik anlamda enstrümana çok hakim olmak ve aynı zamanda yorumladığınız esere kattığınız duyguyla fark yaratabilmektir.

Müzikte prensiplerin var mı? Ya da bu tarzda asla söylemem dediğin şarkılar?

Eğer yeni bir şarkı yapıyorsak çok klişeleşmiş sözlerden kaçınırım acı çekıyorum, unutamıyorum, ölüyorum bitiyorum gibi . Sevmediğim ve bana duygusu geçmeyen şarkıları söylemem ama benim üzerimde bir etkisi varsa her tarzda şarkıyı söylerim hiç ayırmam.

Mustafa CECELİ’nin seslendirmiş olduğu Sözü ve müziği sana ait olan “HÜSRAN “ adlı şarkı Radyolarda en çok istenilen şarkı haline geldi… Keşke bu şarkıyı Ceceli ile birlikte Düet yapsaydım dediğiniz oldu mu?

Bu şarkıyı Mustafa Ceceli için çok kısa bir sürede hazırlayıp gönderdik.Tamamen kafamızda onun ses rengi ve yorumuna göre hazırladığımız bir şarkı oldu .Daha sonra şarkıyı ondan dinlediğimizde de çok içimize sindi ve çok mutlu olduk.Bunun haricinde düet yapmak gibi bir düşüncem yoğun bir şekilde olmadı.

Bazı şarkıların yapılırken çok özel hikâyeleri vardır. Bu acı, tatlı, komik ya da ilginç bir hatıra olabilir. Albüm deki şarkılar sana ait bu şarkıları özel kılan böyle bir hikâyen var mı? Varsa bizimle paylaşır mısın?

Biraz da ters köşe yapmak istiyorum! Farklı bir soru geliyor. Bana öyle bir üç kelime söyle ki seni anlatan, kendini öv, ya da bilinmeyen yönünü ortaya çıkart :)

Komik , herşeye rağmen insan sever ve iyi yemek yapan

Malum iletişim çağındayız. Artık hiç bir şey eskisi gibi değil. İsteyen herkes, tanımak istediği, yakından takip ettiği kişilere çok kolay ulaşabiliyor. Sizin hayranlarınız size nasıl ulaşabilir. Bir web sitesi ya da sosyal medya da aktif olarak bulunuyor musunuz?

Evet hemen hem tüm sosyal medya platformlarında hesabım var ve buradan benimle iletişime geçen hemen hemen herkese yanıt vermeye çalışıyorum.

www.beyzadurmaz.com dan tüm sosyal medya adreslerime ulaşabilirler.

Son Yıllarda Popüler Kültürle Harmanlanmasıyla Birlikte Arabesk Müziğin Prestij Kazandığını Söyleyebilir Miyiz? Son Dönemde Daha Geniş Bir Kitleye Ulaşmış Olması Bakımından Değerlendirdiğinde Neler Söylersiniz?

Arabesk müzik benim için çok önemli ve yıllar öncesinden belki küçüklüğümden itibaren ruhumun derinliklerine işlemiş bir müzik tarzı .Ulkemizde ve hatta dünyada artık herşeyin yüzeysel tanımlamalar üzerinden değerlendirildiği ve insanların kendi sosyal statülerini ve karakterlerini bu kavramlar üzerinden ortaya koydukları bir kişisel show dünyasındayız. Bu yüzden Arabesk müzik mi tü kaka diyen birçok kişinin birçok ortamda en çok bu müzikle duygulandıklarına ya da eğlendiklerine şahit olmuşuzdur. Arabesk müzik benim için Türkiye’nin çok yakın geçmişini yansıtan melodik açıdan yoğun ve zengin,kalbimize dokunan ve bence her zaman için gayet prestijli bir müzik tarzıdır. Bunu da yaratıcılıktan uzaklaşan tüm müzisyenlerin çareyi arabesk müzik şarkılarına başvurmasından anlayabiliriz.

Güzel Ve Gösterişli Ve Aynı Zamanda Güzel Bir Sese Sahip Olmak, Müzik Dünyasında Sence Lider Olmaya Yetiyor Mu?

Güzel ve gösterişli bir sese sahip olmak ,onu geliştirmek tabi ki çok güzel ve çok önemli ancak tek başına yeterli değil.Müzik dünyasında lider olmak için iyi projeler gerekir.İyi şarkılar , iyi düzenlemeler, müzikte güncel yenilikleri takip etmek ,cesur olmak , yapılmayan farklı şarkılar sunmak risk almak bunların hepsi bir bütün. Düzgün bir karaktere sahip olmak haricinde tüm bu unsurlar gereklidir :)

Şimal'Le Yıldızlar Geçidi olarak Bu keyifli ve güzel röportaj için Çok Teşekkür ederiz :) Kırmadın Bizi İnşallah Yine Farklı Bir Röportajda Görüşmek Üzere Çok İyisin Kal Sağlıcakla.

Ben çok teşekkür ederim.

Şimal | Şimal'le Yıldızlar Geçidi

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
  
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2020 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA