13:50  HÜSEYIN TAŞÇATAN’ıN KALEMINDEN  23:26  CHP’Lİ BAŞKAN YILDIZ, YÖRÜKLERİ ZİYARET ETTİ  11:35  BAŞKAN TUNCER,HİZMETLERİMİZİN MERKEZİNE ERDEMİ KOYACAĞIZ  11:10  MERSİN CEZAEVİ AVUKAT GÖRÜŞME ODASINDA YENİLEME ÇALIŞMASI YAPILDI  10:15  SERDAR SOYDAN: MERSİN’İN KAYBEDECEK 5 YILI DAHA YOK  17:55  ÖZGÜR ÖZEL: PKK TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN YAPILAN SALDIRIDA ŞEHİT OLAN ASKERİMİZE ALLAH`TAN RAHMET, YARALI ASKERLERİMİZE İSE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM  17:48  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MEZİTLİ ÇOCUK KÖYÜ`NÜN TEMELİNİ ATTI  16:03  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YENİ HİZMET BİNASI`NDA  14:20  CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN ADATYI TUNCER, MEİGDER’İ ZİYARET ETTİ  13:20  CHP TOROSLAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILDIZ, KADINLARA YÖNELİK PROJELERİ ANLATTI  15:50  CHP’Lİ PALAMUT’TAN 8 MART MESAJI  19:25  VAHAP SEÇER, MERYAP ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  17:40  BAŞKAN ÖZYİĞİT, GAZİ MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU  15:49  BAŞKAN SOYDAN: MERSİN HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR  14:50  BAŞKAN GÜLTAK’TAN SEÇMENLERE ÇAĞRI  14:15  VAHAP SEÇER, PAZARCIKLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ`NİN ‘BİRLİK VE DAYANIŞMA YEMEĞİ`NE KATILDI  12:12  ÖZGÜR ÖZEL: “3 DEVRİM YASASININ KABULÜNÜN 100`ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ. LAİKLİK İLKESİNDEN, ATATÜRK`ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞLAŞMA ÜLKÜSÜNDEN MİLİM SAPMAYACAĞIZ”  11:40  VAHAP SEÇER, 2. DÖNEM ADAY TANITIM TOPLANTISI`NDA PROJELERİNİ KAMUOYUNA ANLATTI: “SÖZÜMÜZDÜR: MERSİN METROSU TAMAMLANACAK  16:45  SERDAR SOYDAN AKDENİZ VE YENİŞEHİR MUHTARLARI İLE BULUŞTU  11:34  AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYI BAŞARDIM” 

CHP TOROSLAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILDIZ, KADINLARA YÖNELİK PROJELERİ ANLATTI
   

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, son yıllarda kadınları önemli oranda sanayi iş kollarında işletmeler kurduğuna işaret ederek, Kadınlar için özel sanayi siteleri kuracağız ya da kurulu sanayi sitelerinde onlara yer ayıracağız. Kadınlar hayatın her alanında vardır. Onlarsız bir hayat düşünülemez.dedi.

 
   

Kadınlar, gençler ve çocuklara özel önem veren Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, kadınlar için hayata geçirmeyi planladığı projeleri paylaştı. Planladıkları her projede kadınların söz sahibi olacağını ifade eden Yıldız, şöyle devam etti: “Kadınlar için üretim ve istihdam olanağı yaratacak ve ekonomik açıdan güçlenmelerini sağlayacak destekler vereceğiz.”

KADINLARIMIZIN EŞİT VE ÖZGÜR BİR HAYATI YOK

Her türlü sorunlarında belediye olarak kadınların yanında olacaklarının sözünü veren Yıldız, şunları dile getirdi: “Kadınlar hayatın her alanında vardır. Evde, işte, tarlada onlarsız bir hayat düşünülemez. Ne var ki kadınlarımızın eşit ve özgür bir hayatı yok. Biz belediyemizde kadınlara yönelik özel çalışmalar yapacağız. Bu çalışmaların planlanmasında kadınlar söz sahibi olacak. Sağlıktan başlayarak her türlü sorunlarında kadınların yanında olacağız.”

BİR YUMAK BİN OYUNCAK

Yıldız, küçük çocuğu olan, evde yaşlı veya engelli bir bireye bakan ya da başka sebeplerle evden çıkamayacak olan kadınların evlerinden üretim yaparak gelir etme etmesi için destek olacaklarını söyledi. Yıldız, kadınların üretim yapmasına olanak sağlayacak “Bir Yumak Bin Oyuncak” projesi ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Mahalle evlerimizde üretim yapacak kadınlarımızla birlikte kreşlerimize çocuklar için el emeği oyuncaklar üreteceğiz. Kısa süreli eğitimler vereceğiz ve üretim yapmaları için malzeme desteği sunacağız. Üretilen el emeği ürünlerin satışı için belediye olarak gerekli destekleri vereceğiz.”

KADINLAR İÇİN ÖZEL SANAYİ SİTELERİ KURACAĞIZ

Kadınlar için özel sanayi siteleri kuracaklarını ya da kurulu sanayi sitelerinde kadınlara yer ayıracaklarını anlatan Yıldız, “Kentin farklı bölgelerine dağılmış irili ufaklı, sanayi tesisi, atölye ve üretim birimlerini kuracağımız İhtisas Sanayi Sitelerinde toparlayacağız. Böylece tekstil, mobilya, metal, elektrik, otomotiv, makine, ağaç işleri, inşaat malzemeleri alanlarında imalat ve bakım yapan işletmelerimizin daha iyi koşullarda hizmet verebilmelerini sağlayacağız. Son yıllarda önemli oranda kadınlarımızın da sanayi iş kollarında işletmeler kurduğunu gözlemlemekteyiz. Bu çerçeve de kadınlar için özel sanayi siteleri kuracağız ya da kurulu sanayi sitelerinde onlara yer ayıracağız. Kadınlara bu anlamda özel destekler sunacağız.” diye konuştu.

YÖRESEL ÜRETİCİ PAZAR ALANLARI

Esnaflık veya pazarcılık yapan başta kadın emekçilerin her gün ulaşabileceği pazarlar kuracaklarını kaydeden Yıldız, “Pazar alanları Toroslar ilçemizin vazgeçilmez kültürel ve iktisadi değerlerinden biri haline gelmiştir. Toroslar’da üreten, esnaflık veya pazarcılık yapan başta kadın emekçilerimiz olmak üzere her gün ulaşabilecek ve belediyemiz tarafından denetlenen pazarlar kuracağız. Mevcut pazarları rehabilite edeceğiz, yeni kuracaklarımızı günümüz ihtiyaçlarına uygun dizayn edeceğiz.” dedi.

MAHALLE EVLERİ BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Toroslar’da yaşayan çocukların özgüvenlerini desteklemek ve okul devamsızlığını önlemek amacıyla mahallelere merkezler kuracaklarını söyleyen Yıldız, şöyle devam etti: “Sadece çocuklarımıza değil, tüm vatandaşlarımıza yönelik hizmet verecek bu merkezlerimiz mahallenin buluşma noktası olacaktır. Okul sonrası aktiviteler ile çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet vereceğiz. Eğitimlerini desteklemek için ödev yapacakları ve kitap okuyacakları alanlar yaratacağız.  Bilim, teknoloji, felsefe, sanat, müzik, el sanatları, tiyatro, dans gibi çeşitli atölyeler ve yaz okulları düzenleyeceğiz. Anne veya babası ile mahalle evine gelen okul öncesi çağındaki çocuklarımız için oyun odaları hazırlayacağız.

Kadınlara yönelik okuma yazma atölyeleri, bilgisayar, el sanatları gibi kurslar düzenleyeceğiz. Ev ve okul ziyaretleri yaparak mahalle evlerimizden hizmet alan tüm vatandaşlarımızın her konuda yanında olacak ve ihtiyaçlarını tespit edeceğiz. Tüm çalışmalar için öğretmenler ve gönüllü eğitmenler ile çalışacağız. Mahalle evimizde çok amaçlı ortak salonlarımız ile toplantılar, eğitimler ve etkinlikler yapacağız. Dernekler ve mahalledeki herkes için kullanıma açık olacak bu salonlarımızda çay, kahve, internet ve kütüphane hizmeti sunacağız.”

 
 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA