11:42  KADIN SAĞLIĞI DANIŞMA MERKEZİ KADINLARIN HEM RUHUNA HEM BEDENİNE İYİ GELMEYE DEVAM EDİYOR  20:41  CHP`Lİ 55 İL BAŞKANINDAN "KILIÇDAROĞLU`NA DESTEK DEKLARASYONU"  23:08  ALİ MAHİR BAŞARIR: “13. AĞIR CEZA MAHKEMESI BAŞKANI, HEYETİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALI”  20:44  BÜYÜKŞEHİR, HALK KART EKİM AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI  13:34  MİLLİ ATLET NEVİN YANIT, KIR ÇİÇEKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  22:22  VAHAP SEÇER, MDTO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI  22:07  ALİ MAHİR BAŞARIR: “UTANARAK SÖYLÜYORUM, TUTUKLANAN 3 MİLLETVEKİLİNİN İKİSİ ANAYASA MAHKEMESİ KARARIYLA TAHLİYE OLABİLİYOR”  21:52  YENİŞEHİR BELEDİYESİ KENTE YEŞİL ALANLAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR  22:23  MEZİTLİ’DE CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 KOSTÜM SERGİLENDİ  18:37  MERSİN`İN MEZİTLİ İLÇESİNDE CUMHURİYET`İN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI  03:07  ÖZEL BİREYLER, CUMHURİYET’İN 100. YILINI ATATÜRK’ÜN HUZURUNDA KUTLADI  20:39  VAHAP SEÇER, CUMHURİYET`İN 100. YILI DOLAYISIYLA ATATÜRK ANITI`NA ÇELENK SUNDU  20:01  BAŞKAN YILMAZ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI  20:24  MERSİN BAROSU, CİNSİYETÇİ SÖYLEMLERE KARŞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU  10:41   BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN CUMHURİYET’İN 100. YILINA KUTLAMA MESAJI  10:09  MERSİN BÜYÜKŞEHİR CUMHURİYET`İN 100. YAŞINI COŞKUYLA KUTLUYOR  23:02  ÖZGÜR ÖZEL, MERSİN`DE: “EVET, CHP`DE ASKER DELEGELER VARDIR; O DELEGELER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ÜN ASKERLERİDİR”  20:39  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DIŞ TETKİK İÇİN TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI  20:36  TARSUS BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE GEÇİT VERMİYOR  20:09  DERYA GRUP’TAN 100. YILDA 100 FİDAN GURURU 

MERSİN`İN MEZİTLİ İLÇESİNDE CUMHURİYET`İN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI
   

Mersin`in Mezitli Belediyesi, Cumhuriyet`in 100. yılında ‘Cumhuriyet Yürüyüşü` düzenledi. Türk bayrağı ve Atatürk posterinden oluşan de

 
   

Mersin`in Mezitli Belediyesi, Cumhuriyet`in 100. yılında ‘Cumhuriyet Yürüyüşü` düzenledi. Türk bayrağı ve Atatürk posterinden oluşan dev bayrağın açıldığı yürüyüşe; CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz da katıldı.

Mersin`in Mezitli Belediyesi, Cumhuriyet`in 100. yılında ‘Cumhuriyet Yürüyüşü`düzenledi. Yürüyüş Menderes Mahallesi`nde bulunan Demokrasi Meydan`ından başlayarak, Amfi Tiyatro`da sona erdi. Türk bayrağı ve Atatürk posterinden oluşan dev bayrağın açıldığı yürüyüşte; CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mezitli İlçe Başkanı Av. Ulaş Yılmaz ile yöneticileri, siyasi parti ve STK yöneticileri, dernekler, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile binlerce yurttaşlar katıldı

Yürüyüşün ardından 100. Yıl coşkusu; Amfi Tiyatro`daki Naba Akustik ve Fosiller konseri ile devam etti. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan`ın katılımcılarla birlikte Zafer Meşalesini yakarak başlayan konserde; binlerce Cumhuriyet sevdalıları marş, türkü ve şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.

“CUMHURİYETİMİZİ KORUYUP KOLLAYACAĞIZ”

Neşet Tarhan, burada şunları söyledi:

“Mustafa Kemal Atatürk girdiği büyük savaşlardan sonra şöyle diyordu; `Yurtta Barış Dünyada Barış` diyordu ve savaşa karşı olduğunu ilan ediyordu. Fakat halen dünya bu sözlere kulaklarını kapatmış durumda. Bugünlerde biliyorsunuz Filistin`de on binlerce çocuk ve insanımız öldü. Bu nedenle savaşa karşıyız. Bu nedenle Atatürk`ün söylediği sözlere inanıyoruz, savaşın karşısında durup barışı savunuyoruz. Cumhuriyet çok güzel bir yönetim şeklidir. Cumhuriyetimizi koruyup kollayacağız. Atatürk`ün emanetine Mezitli ailemle hep birlikte sahip çıkacağız. Bunun yanında gerçek demokrasiyi de kurmamız gerekiyor. Bunu Mezitli ailemle yapacağıma inanıyor ve Mezitli halkıyla gurur duyuyorum. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın tam bağımsız demokratik Türkiye.”

“DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ”

Ali Mahir Başarır ise şunları dedi:

“Bugün muhteşemsiniz Mezitli. Cumhuriyetimizin 100. Yılını coşkuyla, gurur ve onurla kutluyoruz. Sabah Anıtkabir`de atamın huzurundaydım. Atamın önünde saygı duruşunda bulunduk ve oradan Mezitli`ye geldim. Çünkü biliyorum ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk`e, laikliğe ve cumhuriyetin değerlerine Türkiye`de en çok değer veren ilçelerden birisi Mezitlidir. Atalarımız bir kurtuluş mücadelesi verdi. Kurtuluş savaşını kazandık ama bir şey daha yapmak gerekiyordu. Egemenliği tek adamdan alıp millete vermek gerekiyordu. Demokrasiyi getirmek gerekiyordu. Yetmedi laikliği anayasaya koymak gerekiyordu. Medeni kanunu getirmek gerekiyordu. Bunların hiçbiri yetmedi; kadın-erkek eşittir demek gerekiyordu. İşte bunları Dünyada tek yapan lider Mustafa Kemal Atatürk`tür. Biz Atamızın yolundayız. Biz laik cumhuriyete nesilden nesile savunmak zorundayız. Böylesi coşkulu organizasyonu düzenleyen Başkanımız Neşet Tarhan`a teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlu olsun.”

“YAŞASIN YÜZLERCE YIL CUMHURİYET”

CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz ise konuşmasında şöyle konuştu:

“Cumhuriyeti var eden ve Cumhuriyet`in var ettiği kadınlar,Cumhuriyet`le gurur duyan güzel insanlar, cumhuriyet, aydınlanmanın adıdır. 100 yıl önce yakılan bir devrim ateşidir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesidir cumhuriyet. Cumhuriyet bir kadın devrimidir. Cumhuriyet laikliktir. Türkiye demokratik laik ülke oluşuyla Müslüman ülkelerden ayrılır ve bu yanıyla ışıldar, onu ışıldatan özellik laikliktir. Cumhuriyet bir halkın özlemidir. Savaşlardan yorulmuş, yoksul ve yoksun kalmış ülkesinde yurtta barış dünyada barış temennisiyle dünyaya örnek olmuş devrim Cumhuriyet`tir. Cumhuriyet alın terinden akan emektir. Namusuyla kazançtır hiç kimseye el açmadan. Cumhuriyet bağımsız bir ülkedir, Devrimlerdir, Atatürk`ün gösterdiği yoldan ilerleyen. Ben bir Cumhuriyet sevdalısıyım dostlar. Bu yüzden Atatürk`ten yanadır hep sözlerim. Cumhuriyet benim, cumhuriyet biziz.Sonsuza dek yaşayacağımız Cumhuriyetimizin 100.Yılı kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkacağımız cumhuriyetimizin 100. Yılını burada sizlerle, bu coşkuyla kutlamaktan ilçem adına onur ve gurur duyuyorum. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti. Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Yaşasın yüzlerce yıl Cumhuriyet.”

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA