11:42  KADIN SAĞLIĞI DANIŞMA MERKEZİ KADINLARIN HEM RUHUNA HEM BEDENİNE İYİ GELMEYE DEVAM EDİYOR  20:41  CHP`Lİ 55 İL BAŞKANINDAN "KILIÇDAROĞLU`NA DESTEK DEKLARASYONU"  23:08  ALİ MAHİR BAŞARIR: “13. AĞIR CEZA MAHKEMESI BAŞKANI, HEYETİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALI”  20:44  BÜYÜKŞEHİR, HALK KART EKİM AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI  13:34  MİLLİ ATLET NEVİN YANIT, KIR ÇİÇEKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  22:22  VAHAP SEÇER, MDTO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI  22:07  ALİ MAHİR BAŞARIR: “UTANARAK SÖYLÜYORUM, TUTUKLANAN 3 MİLLETVEKİLİNİN İKİSİ ANAYASA MAHKEMESİ KARARIYLA TAHLİYE OLABİLİYOR”  21:52  YENİŞEHİR BELEDİYESİ KENTE YEŞİL ALANLAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR  22:23  MEZİTLİ’DE CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 KOSTÜM SERGİLENDİ  18:37  MERSİN`İN MEZİTLİ İLÇESİNDE CUMHURİYET`İN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI  03:07  ÖZEL BİREYLER, CUMHURİYET’İN 100. YILINI ATATÜRK’ÜN HUZURUNDA KUTLADI  20:39  VAHAP SEÇER, CUMHURİYET`İN 100. YILI DOLAYISIYLA ATATÜRK ANITI`NA ÇELENK SUNDU  20:01  BAŞKAN YILMAZ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI  20:24  MERSİN BAROSU, CİNSİYETÇİ SÖYLEMLERE KARŞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU  10:41   BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN CUMHURİYET’İN 100. YILINA KUTLAMA MESAJI  10:09  MERSİN BÜYÜKŞEHİR CUMHURİYET`İN 100. YAŞINI COŞKUYLA KUTLUYOR  23:02  ÖZGÜR ÖZEL, MERSİN`DE: “EVET, CHP`DE ASKER DELEGELER VARDIR; O DELEGELER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ÜN ASKERLERİDİR”  20:39  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DIŞ TETKİK İÇİN TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI  20:36  TARSUS BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE GEÇİT VERMİYOR  20:09  DERYA GRUP’TAN 100. YILDA 100 FİDAN GURURU 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN MAHALLE MUTFAKLARI`NDA 2 MİLYON PAKET YEMEK, DAR GELİRLİYE ULAŞTI
   

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılından itibaren hayata geçirilen Mahalle Mutfakları projesi, devam ediyor. Kent genelinde 38 farklı noktada 6 lira gibi sembolik bir ücrete 3 çeşit yemek imkanı sunan proje ile alım gücü düşük yurttaşlara hizmet sunuluyor. Proje kapsamında ilk günden bu yana 2 milyon paketten fazla yemek dar gelirli yurttaşa ulaştı.

 
   

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılından itibaren hayata geçirilen Mahalle Mutfakları projesi, devam ediyor. Kent genelinde 38 farklı noktada 6 lira gibi sembolik bir ücrete 3 çeşit yemek imkanı sunan proje ile alım gücü düşük yurttaşlara hizmet sunuluyor. Proje kapsamında ilk günden bu yana 2 milyon paketten fazla yemek dar gelirli yurttaşa ulaştı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde 2020 yılında başlayan ve her gün binlerce dar gelirli vatandaşın faydalandığı projeden, artık orta sınıf olarak adlandırılan kesim de faydalanıyor. Alım gücü azalan vatandaşlar, bütçelerine bir nebze de olsa katkı sunması için Büyükşehir Belediyesi`nin ‘Mahalle Mutfakları`nı tercih ediyor. Aşhanede pişen ve kent genelinde 38 noktada bulunan mutfaklara ulaştırılan sağlıklı ve ucuz yemekler, vatandaşın imdadına yetişiyor. 6 lira gibi sembolik bir ücrete 3 çeşit yemek alabilme imkanı bulan vatandaşlar, projeden memnun.

Büyükşehir`in ‘Mahalle Mutfakları`nda günlük sunulan paket yemek sayısı, yaz ve kış mevsimine göre değişiyor. Kış aylarında günlük ortalama 5 bin paket yemek vatandaşlarla buluşuyor. Yaz aylarında ise vatandaşların yaylalara ve sahil kesimine yerleşmesi, özellikle üniversite öğrencilerinin de tatile girmesi göz önünde bulundurularak 3 bin paket yemek sunuluyor. Projenin başladığı 2020 yılından bu yana ise toplamda 2 milyon paketten fazla yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

YALÇIN: “BUGÜNE KADAR 2 MİLYON PAKETTEN FAZLA YEMEK SUNDUK”

Sosyal Hizmetler Dairesi`ne bağlı Aşhane`de görev yapan Hakan Yalçın, “Günlük yemek hizmetimiz yaz aylarında 3 bin, kış aylarında 5 bin adet oluyor. Yaz aylarında düşük olmasının sebebi vatandaşlarımızın yazlığa, köylere ve özellikle üniversite öğrencilerinin memleketlerine gitmeleri. Bugüne kadar 38 Mahalle Mutfağı noktamızda, 2 milyon paketten fazla yemek hizmeti sunduk. Bu sayı gittikçe de artarak devam edecek. Burada amacımız; insanlarımızın ekonomik sıkıntı çektiği şu günlerde, 6 lira gibi sembolik bir ücretle bütçelerine katkıda bulunmaktır” dedi.

“BİR TEK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ`NDEN FAYDA GÖRÜYORUZ”

Mahalle Mutfakları`ndan faydalanan yurttaşlar, memnuniyetlerini şu sözlerle dile getiriyor:

-Hasan Karadağ: “Şu anda ülkenin durumu belli. Bir tek Büyükşehir Belediyesi`nden fayda görüyoruz. İhtiyacı olanlara yardımcı oluyor. Zaten emekli maaşı yetmiyor, mağazalara gitmiyoruz. Sanki uzayda yaşıyoruz gibi. Fiyatları görüyor ve geri kaçıyoruz.” 

-Mehmet Güloğlu: “Yapılan iyiliklere, yapılan yardımlara çok teşekkür ederim. Bu yoksulluk zamanında büyük bir faydası oluyor” derken, yemekleri de lezzetli bulduğunu ekleyerek, “Yemekler çok güzel. Evimizde yapılan yemeklerin hemen hemen aynısı. Bazen bulamadığımız malzemeyi burada buluyoruz. Alamadığımız eti buradaki yemeklerde bulabiliyoruz. Ne mutlu bize.” 

-Semra Keser: “Şimdi 6 liraya ne var ki? Çarşıda dolaşıp geldim, isyan etmek istiyorum. Bizi bu hale düşürenlere kızmak gerekiyor. Ben belediyemizden memnunum. Eşim emekli polis memuru, ama bir maaş yetmiyor.”

-Leyla Yorulmaz: “Çok beğeniyoruz. Hem kadını yorulmaktan kurtarıyor, hem de tasarruf etmiş oluyorsun. Gelip burada pişmiş yemek alıp götürüyorsun. Herkes gelip alabiliyor, faydalanıyor. Bu hizmetinden dolayı Vahap Seçer`e teşekkür ediyoruz. Mersin`de yaptığı tüm hizmetlerden memnunuz.” 

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA