13:06  MERSIN’DEKI SALDıRıNıN ARDıNDAN CHP’DEN SUÇ DUYURUSU: İFTIRA  12:54  86 BIN 245 ŞIŞE KAÇAK ALKOLLÜ İÇKIYE EL KONULDU  12:50  MERSIN’DE 7 KILO 580 GRAM ESRAR MADDESI YAKALANDı  12:47  TÜRKAN ŞORAY, ADıNıN VERILDIĞI PAMUK ÇEŞIDININ HASADıNA KATıLDı  12:46  MERSIN MERKEZLI PKK/KCK OPERASYONUNDA 7 ZANLı YAKALANDı  12:44  EŞININ SAĞLıK EKIBI ÇAĞıRDıĞı EVDE BıÇAKLANMıŞ BULUNDU, HASTANEDE ÖLDÜ  12:38  MERSIN’DE TERÖRISTLERIN ÇANTALARıNDAKI PATLAYıCıYı INFILAK ETTIRDIĞI AN KAMERADA  12:36  MERSIN’DE ARAÇ ÇALDıĞı IDDIA EDILEN ŞÜPHELI YAKALANDı  12:31  BELEDIYENIN DAIRE BAŞKANı BÖYLE GÖZALTıNA ALıNDı  12:29  BOL GELDI!  12:24  YANAN ORMANLARDA YAPıLAŞMA ENDIŞESI  12:23  MERSIN TICARET VE SANAYI ODASı MECLISI TERÖRE KARŞı TEK YÜREK  12:22  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, BALKAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ  12:21  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, İL MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ  12:20  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN’IN GÜN İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KABULLER  12:19  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. MERYEM TUNCEL İLE GÖRÜŞTÜ   12:15  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, KIBRIS GAZİSİ ABDULVAHAP SAKİN’İN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU  12:10  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, MERSİN LİMANI KAPILARI PROJESİ LANSMAN VE TEMEL ATMA TÖRENİ’NE KATILDI  10:08  TOROSLAR ZABITASI, ÇEVRE KİRLİLİĞİNE GEÇİT VERMİYOR  10:06  4. YENIŞEHIR BILIM ŞENLIĞI IÇIN GERI SAYıM BAŞLADı 

5 bin engelli öğretmen atama bekliyor
   

Sosyal medyadan örgütlenen Atanamayan Engelli Öğretmenler “27 Haziran’da gerçekleşen kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 bin öğretmen alımını müjdeledi. O toplantı sonrasında belirtilen öğretmen alımı müjdesinde ‘engelli’ öğretmenlerin ataması için ifade geçmemesi bizi üzmüştür” şeklinde açıklamalarda bulundular.

 
   

Geçmişten günümüze engelli bireylerin toplumsal yaşamda kendilerini kabul ettirmeleri ve diğer bireylerle eşit olanak ve haklara sahip olmaları konusunda yaşadıkları olumsuzluklar devam ediyor. Toplumun diğer bireyleri tarafından acıma, üzüntü gibi olumsuz duygularla yaklaşılan engelliler, “eksik” ya da “farklı” görülerek dışlanıp ve ya ayrıştırılabiliyor.

Güney gazetesinden Mahsun Kılıç’ın haberine göre, atanamayan engelli öğretmenler de yaşadıkları sorunlara dair bir açıklama yayımladılar. Engelli istihdamının bir zorunluluk olduğuna dikkat çeken öğretmenler, istihdam hakkına erişemeyen engellilerin kayıt dışı ve marjinal işlerde çalışmak zorunda kaldığını vurguladılar.

 

 

“TALEBİMİZ TÜM ENGELLİ ÖĞRETMENLERİN ATANMASIDIR”

 

Türkiye genelinde sınavları geçmiş, atama bekleyen 5 bin civarında engelli öğretmen olduğunu belirten öğretmenler, “5- 6 yıldır atama bekleyen engelli öğretmenler var. Geçen yıl 2 bin 200 civarında engelli öğretmen atandı.

Ataması yapılmayanlara yeni mezunlar da eklenince sayı yeniden 5 bini buldu. Bizim talebimiz tüm engelli öğretmenlerin atanması.

Bu konuda Cumhurbaşkanına ulaşamadık. Kendisinin bu konuda duyarlı olduğunu biliyoruz, bizlere yardımcı olacaklarını umut ediyoruz” dediler.

 

“RESMİ KOTAYA DAHİ UYULMUYOR”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı’nda yaptığı atama müjdesi sonrası açıklamalarda bulunan ve bu duruma tepki gösteren Atanamayan Engelli Öğretmenler açıklamasında, “MEB’ bünyesinde toplamda 22 bin 911 engelli çalışan bulunmaktadır. MEB anayasa çerçevesinde belirtilen engelli personel istihdamı konusunda resmi kotaya dahi uymamaktadır” diye ifade edildi. Engelli bireylere istihdam olanağı sunulması gerektiğini ifade eden engelli öğretmenler, toplumla uyum için ve sosyo-ekonomik anlamda korunabilmelerinin yolu istihdam edilmeleridir” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

kaynak:mersin yaşam

 
 

 
   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA