11:42  KADIN SAĞLIĞI DANIŞMA MERKEZİ KADINLARIN HEM RUHUNA HEM BEDENİNE İYİ GELMEYE DEVAM EDİYOR  20:41  CHP`Lİ 55 İL BAŞKANINDAN "KILIÇDAROĞLU`NA DESTEK DEKLARASYONU"  23:08  ALİ MAHİR BAŞARIR: “13. AĞIR CEZA MAHKEMESI BAŞKANI, HEYETİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALI”  20:44  BÜYÜKŞEHİR, HALK KART EKİM AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI  13:34  MİLLİ ATLET NEVİN YANIT, KIR ÇİÇEKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  22:22  VAHAP SEÇER, MDTO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI  22:07  ALİ MAHİR BAŞARIR: “UTANARAK SÖYLÜYORUM, TUTUKLANAN 3 MİLLETVEKİLİNİN İKİSİ ANAYASA MAHKEMESİ KARARIYLA TAHLİYE OLABİLİYOR”  21:52  YENİŞEHİR BELEDİYESİ KENTE YEŞİL ALANLAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR  22:23  MEZİTLİ’DE CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 KOSTÜM SERGİLENDİ  18:37  MERSİN`İN MEZİTLİ İLÇESİNDE CUMHURİYET`İN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI  03:07  ÖZEL BİREYLER, CUMHURİYET’İN 100. YILINI ATATÜRK’ÜN HUZURUNDA KUTLADI  20:39  VAHAP SEÇER, CUMHURİYET`İN 100. YILI DOLAYISIYLA ATATÜRK ANITI`NA ÇELENK SUNDU  20:01  BAŞKAN YILMAZ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI  20:24  MERSİN BAROSU, CİNSİYETÇİ SÖYLEMLERE KARŞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU  10:41   BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN CUMHURİYET’İN 100. YILINA KUTLAMA MESAJI  10:09  MERSİN BÜYÜKŞEHİR CUMHURİYET`İN 100. YAŞINI COŞKUYLA KUTLUYOR  23:02  ÖZGÜR ÖZEL, MERSİN`DE: “EVET, CHP`DE ASKER DELEGELER VARDIR; O DELEGELER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ÜN ASKERLERİDİR”  20:39  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DIŞ TETKİK İÇİN TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI  20:36  TARSUS BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE GEÇİT VERMİYOR  20:09  DERYA GRUP’TAN 100. YILDA 100 FİDAN GURURU 

CHP`Lİ 55 İL BAŞKANINDAN "KILIÇDAROĞLU`NA DESTEK DEKLARASYONU"
   

CHP`li 55 il başkanı, 4-5 Kasım`da Ankara düzenlenecek 38. Olağan Kurultay öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`na destek deklarasyonu açıkladı. İl başkanları adına açıklamayı, CHP Genel Merkezi`nde; CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol okudu.

 
   

CHP`li 55 il başkanı, 4-5 Kasım`da Ankara düzenlenecek 38. Olağan Kurultay öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`na destek deklarasyonu açıkladı. İl başkanları adına açıklamayı, CHP Genel Merkezi`nde; CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol okudu. Erkol, “CHP 38. Kurultayı`nda örgütlerimizde başlayan yenilenme sürecini devam ettireceğine inandığımız, CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu`nu destekleme kararı aldık. Toplanan imzalar ve yapılan görüşmeler neticesinde yaklaşık 900 delegenin desteğini aldığını ve Sayın Genel Başkan`ın yeniden seçileceğini görüyoruz” dedi.

CHP`nin 4-5 Kasım`daki 38. Olağan Kurultayı öncesi 55 İl Başkanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`na destek deklarasyonu açıkladı. 11 Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, 16 milletvekili olmayan Parti Meclisi üyesi ve 95 Milletvekili daha önce Kılıçdaroğlu`nu destekleyeceklerini açıklamıştı.

Bugün açıklanan deklarasyonu; 774 Kurultay delegesinden oluşan 55 ilin il başkanları ile beraber Erzurum`dan 8, Kars`tan 4, Karaman`dan 2 ve Samsun`dan 5 delegenin imzaladığı bildirildi.

CHP Genel Merkezi`nde il başkanları adına açıklamayı, CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol okudu. Erkol, şunları söyledi:

"CHP 38. Kurultayı`nda örgütlerimizde başlayan yenilenme sürecini devam ettireceğine inandığımız, CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu`nu destekleme kararı aldık. Toplanan imzalar ve yapılan görüşmeler neticesinde yaklaşık 900 delegenin desteğini aldığını ve Sayın Genel Başkan`ın yeniden seçileceğini görüyoruz.

"YENİLENMENİN KAYNAĞI VE İTİCİ GÜCÜ ÖRGÜTLERDİR"

CHP 38. Kurultayının CHP geleneklerine uygun olarak demokratik bir yarışa sahne olacağına, önce yerel seçimlerde daha sonra genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacak yenilenmiş yönetimini oluşturacağına inancımız tamdır. Örgütlerimizde mahalleden başlayan ilçe ve il örgütlerinde devam eden yenilenme sürecinin Sayın Genel Başkan liderliğinde kesintisiz devam edeceğine inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi`nin 81 il başkanından 56`sı son bir yıl içerisinde göreve gelmiş, aralarından 49`u son kongrelerde göreve getirilmiştir. Örgüt il başkanlarımızın çok büyük bir kısmı yenilenmiştir. Örgütlerimiz yenilenen örgütleriyle yeni bir heyecanla iktidar yürüyüşüne hazırdır. Yenilenmenin kaynağı ve itici gücü örgütlerdir. 100 yaşını tamamlamış Cumhuriyet`i ikinci yüz yılında demokrasi ile taçlandıracak yenilenecek yönetim kadrolarımızı 38. Kurultayımızda örgütlerin iradesi ile belirleyeceğiz.

"CHP; ALTI OKUNDA İFADESİNİ BULAN İLKELERİ BENİMSEMİŞ KADROLARA SAHİPTİR"

Cumhuriyet Halk Partisi; altı okunda ifadesini bulan ilkeleri benimsemiş kadrolara sahiptir. Programında da belirtildiği gibi sol bir partidir ve sosyal demokrasinin evrensel ilkelerinin ışığında mücadelesini sürdürecektir. Parti iç hukukumuzun da örgütlerimizin iradesi ve önerileri doğrultusunda tüzük kurultayıyla yenileneceğini Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu açık şekilde ifade etmiştir. 20 gün içerisinde kurultaydan ya da birtakım teknik nedenlerle 1 Aralık tarihine sarkabileceği öngörülüyor. 1 Aralık tarihinde tüzük kurultayı yapılacak ve bugüne kadar gelen teklifler örgütlerimize iletilecek. Örgütlerimizin önerileriyle kurultayımızda delegasyonumuz tarafından tüzüğümüzün yeni şekli benimsenecektir.

"DEMOKRATİK BİR YARIŞA SAHNE OLACAK KURULTAY SONRASINDA 81 İL BAŞKANI VE İL ÖRGÜTLERİ BİRLEŞEREK, GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ"

İl başkanları olarak önümüzdeki birinci hedef; 2019`da olduğu gibi Genel Başkanımızın önderliğinde görevlerini başarıyla sürdüren ve sosyal belediyeciliği başarı ile temsil eden yerel yönetici sayımızı artırmak ve hizmetlerimizi ülkenin her noktasına yaygınlaştırmaktır.

CHP İl Başkanları ve örgütleri olarak, demokratik bir yarışa sahne olacak Kurultay sonrasında 81 İl Başkanı ve il örgütleri birleşerek, güçlenerek çıkacağız. Birleşme ve güçlenme konusunda 81 İl Başkanı`mızın ortak görüşlerde olduğunu kısa bir süre önce yaptığımız İl Başkanları toplantısında da hep beraber teyit etmiştik. Bir arada iktidar için yola çıkacağız ve bunu başaracağız. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi."

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA