16:32  BAŞKAN TARHAN’DAN ÇEVRE TALANıNA TEPKI  16:29  `ÖRGÜLÜ SOKAK´ 1,5 YıLDA ILMEK ILMEK OLUŞTURULDU  16:27  KARDEŞINE DEHŞETI YAŞATAN TAKSICI ADLI KONTROL ŞARTıYLA SERBEST  16:22  "KENTİMİZ TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİYLE TURİZM ÇEŞİTLİLİĞİNE İMKAN SUNUYOR"  16:18  KRIPTO PARA ILE ÖDEMELERE DAIR YÖNETMELIK  16:16  ANAMUR BELEDIYESI CADDE SOKAKLARı VIRÜSLERDEN KORUMA AMACıYLA İÇERISINDE DEZENFEKTAN VE KEKIK ÖZLÜ SU BULUNAN TANKERLERLE YıKıYOR  16:14  AFET VE ACIL DURUMLARDA, ANıNDA MÜDAHALE İÇIN 4 AŞAMALı EĞITICI YETIŞTIRME PROGRAMı  16:12  NAZMI AKDAĞ YAZDı: ADALET VE LIYAKAT  14:08  MERSIN FENERBAHÇELILER DERNEĞI KANSER HASTASı ÇOCUKLARı ZIYARET ETTI  14:05  KARDEŞINE DEHŞETI YAŞATAN TAKSICI ADLIYEYE SEVK EDILDI   13:55  MERSINDE GÖREVLI İTFAIYE ÇALıŞANı KORONAVIRÜS NEDENIYLE HAYATıNı KAYBETTI  13:51  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN KıRSAL MAHALLELERE ZIYARET  10:55  KıLıÇDAROĞLU’NDAN ‘KRIPTO PARA’ YÖNETMELIĞINE SERT TEPKI  10:52  GAZETECIYE AÇTıĞı DAVA SAVCıLıKTAN DÖNDÜ: VIDEODA HAKARET UNSURU YOK  10:49  BÜYÜKŞEHIR ERKEK BASKETBOL TAKıMı’NA YENI BAŞ ANTRENÖR  10:46  BÜYÜKŞEHIR MERSIN 33 KART İRTIBAT NOKTALARıNA BIR YENISINI DAHA EKLEDI  10:44  MESKI, YAĞMURSUYU ALTYAPı YATıRıMLARıNA DEVAM EDIYOR  22:01  GÜNCEL CORONA VIRÜSÜ VERILERI  20:10  SAĞLıK BAKANı FAHRETTIN KOCADAN AŞı AÇıKLAMASı  18:54  DENETIMLI SERBESTLIK MÜDÜRLÜĞÜ YÜKÜMLÜLERINE GıDA YARDıMı 
CHP’li Torun: Belediye başkanlarımız engellemelere rağmen çalışıyor
   

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Belediyelerimiz yaptıkları çalışmalarla milletimize nefes olmuştur. Dertlerine derman olmuştur” dedi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi üzerinden tartışma yürütmesini de eleştiren Torun, “31 Marttan ders almamışsın ki vatandaşla inatlaşmaya çalışıyorsun. İnatlaşmayı bırak. Belediyelerimize de gölge etme” dedi.

 
   

CHP Yerel Yönetimlerden Sorunlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki milletvekili heyeti Tarsus Belediyesi’nin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. Torun daha sonra CHP Mersin İl Başkanlığı önünde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Güney gazetesinden Abidin Yağmur’un haberine göre,  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay burada yaptığı konuşmada “Türkiye sürekli bir kriz halinde. Yoksullaşıyor, demokrasiden ve hukuktan uzaklaşıyor. Bu tabloyu yaratanlar ise koltuklarını koruyabilmek için toplumu bölüyor, kutuplaştırıyor. Bu kısırdöngüden nasıl çıkılacağını 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaş çok net şekilde gösterdi. Adalet, eşitlik, özgürlük talep edenler, üreten, istihdam yaratan bir Türkiye özlemi duyanlar, sandıkta birleştiler. Bu buluşma Türkiye’nin de önünü açtı. 31 Mart yerel seçimleriyle iş başına gelen CHP’li belediyeler insana saygı duyan, kente özen gösteren, üretim ve istihdam odaklı, halkçı belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergiliyorlar. Bugün Türkiye CHP’li belediyelerin sağladığı toplumsal huzur ortamı ve sosyal adalet nedeniyle bir parça nefes alabiliyor, geleceğe umutla bakıyor” ifadelerini kullandı.

“Hem salgınla hem kötü yönetimle mücadele ediyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da,  “Zor günlerden geçiyoruz. Bir yandan salgınlar mücadele ederken öbür yandan maalesef kötü yönetimle mücadele ediyoruz. İşsiz sayımız 10 milyonun üzerine çıktı. Milyonlarca vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Esnafımız maalesef perişan, çiftçimiz ağır maliyetlerin altında eziliyor. Avrupa ülkeleri pandemiyle mücadelede 160 milyar doların üzerinde harcama yaparken, en geri kalmış ülke dahi GSMH’nin yüzde 20’sinin üzerinde vatandaşına destek verirken maalesef bu ceberut yapı 7 milyarlık bir harcamayla bizim sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışıyor. Yani GSMH’nin yüzde 1.2’sine bile tekabül etmiyor. Vatandaşa destek yerine borç veriliyor. Ama sadece bir günde 50 milyon dolardan fazla faiz ödüyoruz. Bu hatalı yönetimin dayattığı bir sonuç. Maalesef her sabah zam haberleriyle uyanıyoruz. Vatandaştan her şeyi esirgeyen yapı kendine geldi mi bonkör davranıyor. Vatandaş yandım Allah diyor ama vatandaşın sesini duyan yok. Bu yönetim artık saraydan vatandaşın dertlerini göremiyor. Çünkü bir elleri yağda, bir elleri yağda” dedi.

 

“Vahap Seçer engellemelere rağmen çalışıyor”

CHP’nin yerel seçimlerde elde ettiği başarının halkın inancını artırdığını ifade eden Torun,  “Belediyelerimiz yaptıkları çalışmalarla milletimize nefes olmuştur. Dertlerine derman olmuştur. Belediyelerimizi engellemeye çalışsalar da vatandaş her şeyin farkında. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız göreve geldiğinden bu yana ihtiyaç sahibi herkese dokundu. Bütün topluma hizmet etti. Hizmet ederken de 2.2 milyar olan borcu 1,5 milyarın altına indirdi. Sadece geçen yıl 704 milyon lira yatırım yaptı. 250 milyon liralık borçlanma istedi, mecliste 4 kez engellendi. Bu para kime harcanacaktı? Mersin’e harcanacaktı. Ama bunların derdi şu. Biz sana hizmet yaptırmayız, engelleriz. Ama Vahap Seçer bunların da üstesinden gelecek, 144 projeyi hayata geçirecek” diye konuştu.

“Sana buradan ekmek çıkmaz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tartışmaya girmesini de yorumladı. Torun şunları söyledi:

“Ülkeyi yönetemez, bir şey söyleyemez hale geldiler ki karda kayan 2 aracın görüntüsünü böbürlene böbürlene anlatıyorlar. Sana buradan ekmek çıkmaz Recep Tayyip Erdoğan. 31 Marttan ders almamışsın ki vatandaşla inatlaşmaya çalışıyorsun. İnatlaşmayı bırak. Belediyelerimize de gölge etme. Milletimizin sorunlarını çözmek için geliyoruz. Biz hazırız. Dert yaratmak sarayda oturanlara nasip oldu, o dertlere derman olmak da bize nasip olacak.”

 

 

kaynak:mersin yaşam

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2021 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA