11:02  MDOB, "JAZZ KONSERI" ILE SANATSEVERLERLE BULUŞTU  11:01  40 YıLLıK TÜRKMEN HATTAT, SANATıNı MERSIN’DE SÜRDÜRÜYOR  11:01  MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI’NDEN BADEM ÜRETICILERINE MAKINE DESTEĞI  10:59  SEÇER: "METRO IÇIN 9 EKIM’DE IHALEYE ÇıKıYORUZ"  10:58  SILIFKE’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU  10:55  BAŞKAN SEÇER, KıRSAL MAHALLELERI ZIYARET ETTI  20:17  BAŞKAN BOZDOĞAN, MUHTARLARıN TALEP VE SORUNLARıNı DINLEDI  20:16  MERSIN’DE 12 KILOGRAM METAMFETAMINE 8 GÖZALTı  20:14  YÖRÜK KıZı GÜLSÜM ŞIFA, DERSLERINI ARTıK CANLı TAKIP EDEBILECEK  20:13  MUT VE GÜLNAR’DA ÜRETICILERE KıL KEÇISI  20:12  BISIKLET ÇEKILIŞINDE KAZANANLAR BELLI OLDU  20:10  MERSIN’DE TOPLU TAŞıMADA ’ŞEFFAF KABIN’ DÖNEMI  20:06  KONTROLDEN ÇıKAN OTOMOBIL, EVIN ÇATıSıNA DÜŞTÜ  17:51  GERI DÖNÜŞÜM ATÖLYESINDE ÜRETILEN ÜRÜNLER DIKKAT ÇEKIYOR  17:48  TOROSLAR’DA AVRUPA HAREKETLILIK HAFTASı ETKINLIKLERI GÖNÜLLERE DOKUNDU  17:40  BAŞKAN TARHAN’DAN ÇALıŞANLARA MASA TENISI JESTI  17:36  BAŞKAN GÜLTAK, ÜÇOCAK MAHALLESINDEKI ÇALıŞMALARı INCELEDI  17:32  ALKıŞ KORUMAZ, YASA KORUR  14:19  PLAJ VOLEYBOLU TURNUVASıNDA KUPALARı BAŞKAN TARHAN VERDI  14:17  MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI’NDE SAHA PERSONELINE TEK TIP KıYAFET 
Başarılı İş Adamı Şahin Kırbıyık Kurban Bayramı’nı Kutladı
   

Pandemi döneminde vatandaşlara yaptığı yardımlarla adından sıkça söz ettiren yardımsever İş Adamı Şahin Kırbıyık, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 
   

Kırbıyık mesajında, toplumsal bilincin gelişmesine, ulusal değerlerin güçlenmesine, birlikteliğin, kardeşliğin ve sevginin yaşanarak ve paylaşılarak yerleşmesine aracılık etmesinin, bayramları tüm toplumlar için özel kıldığını belirtti.

Coşku, sevinç, neşe, huzur ve güven kaynağı olan bayramların, birey ve toplum yaşamını güzelleştiren en önemli manevi zenginlikler olduğunu ifade eden Kırbıyık, şunları kaydetti:

"Bayramları yalnızca tatil bağlamında değerlendirerek anlamından uzaklaştırmak yerine, getirdiği tüm güzellikleri yaşayarak, bu kutsal günleri, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulması, köklü dostlukların kurulması yönünden fırsat olarak görmeliyiz. Dinimiz, gelişmeyi, yardımlaşmayı, dayanışmayı, güzel ahlakı, eşitliği, adaleti, kardeşliği öğütlemiş, eğitimi ve çalışmayı ön planda tutmuştur. Bu kavramların özümsenmesi ve uygulanması, bireylere mutlu ve huzurlu bir dünyanın kapılarını açacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile Türk ve İslam dünyasının bayramını kutluyorum."

TÜRKİYE'YE ÖRNEK MERSİNLİ BİR İŞADAMI: ŞAHİN KIRBIYIK

Günlerdir ne zaman televizyonu açsak sırtı tulumbalı adamlar görüyoruz ekranlarda. Caddeleri, durakları, otobüsleri iş yerlerini ilaçlıyorlar. Evet, devlet güçlü; ama buna güç mü dayanır diye geçiyor insanın aklından haklı olarak. Kaldı ki binlerce işçi, işsiz, yaşlı evlerine kapandı zorunlu olarak; koronanın şakası yok çünkü. Peki bunlar ne yiyip ne içecek; üç gün değil, beş gün değil.
 
İyi ki duyarlı, vatansever işadamlarımız var Şahin Kırbıyık gibi.
 
Virüsün ortaya çıktığı günler bunun dalga dalga yayılacağını ve ülkemizi de kasıp kavuracağını öngörüp Kırbıyık Holdingin yönetim kurulunu topluyor hemen; elimizi taşın altına koymalı, bir şeyler yapmalı diyor.
Yapıyor da:
Binlerce işçisini kapının önüne koymak yakışmaz ona; her şey para demek değil ona göre.Bu zor günlerde onların yanında olmak, devletin yanında olmak gerektiğine inanıyor o. Kendisini bu duruma getirenin devlet olduğunun bilincinde .
O kadar işçisini ücretli izne ayırıyor hemen. Ücretsiz değil, ücretli. İş yerlerini bir güzel dezenfekte ettiriyor önce; işçinin sağlığı önemli.
Antalya’daki fabrikasında gece gündüz demeden dezenfekte üretimini hızlandırıyor sonra. Tonlarca ilaç.
Özel bir tim kuruyor ve hastaneleri, karakolları, polis lojmanlarını ilaçlatıyor; düzenli olarak yapıyor bunu. İçinden geldiği için, öyle olması gerektiğine inandığı için; kimsenin zorlamasıyla, baskısıyla değil.
 
Tam 700 bin litre dezenfekte bağışlıyor devlete; devlet çok önemli çünkü, hijyen çok önemli.
Serik ve Aksu ilçelerinde bin aileye gıda ve temizlik malzemesi dağıttırıyor bu arada. Önce devlet sonra millet felsefesi işte.
 
“Evladınız Var” kampanyası. Kırbıyık, bu memleketin evladı olduğunu gösteriyor bu davranışıyla. Örnek bir davranış.
Yurt dışından sayısız davet alıyor, gitmiyor; engellemeye çalışıyorlar, yılmıyor. Memleketine aşık.
 
Şu kadarcık ticari kaygı duymuyor bunları yaparken; önemli olan bir yumruk olmak bu zor günlerde. Bir olmak, birlikte olmak.
Devlete önerilerde bulunuyor, yasalaşıyor bazı önerileri. Aklın yolu bir. Bundan büyük bir mutluluk duyuyor. Haklı.
 
Dedim ya, Mersinli örnek bir işadamı Şahin Kırbıyık; ödüllü bir işadamı; gurur kaynağımız.
Böylesi zor süreçlerde kimin kim olduğu çıkıveriyor gün yüzüne... 
 
Sen biraz daha evinde kal Türkiyem; biraz daha sabırlı ol. Unutma senin yanında devletin, devletin yetiştirdiği güzel insanlar var:
Şahin Kırbıyık gibi.
 
Bu günler de geçecek diyor Şahin abi; geçecek elbet; güzellikler kalacak geride.
 
Mustafa Esmer Cengiz
 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2020 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA