18:55  SEÇER: "SIYASILER OLARAK HUZUR VE BARıŞ ORTAMıNı SAĞLAMAK ZORUNDAYıZ"  18:54  KADıNLAR TANDıR EVLERIYLE AILE BÜTÇESINE KATKı SAĞLıYOR  18:53  MERSIN’DE 60 ÜRETICIYE BIN 500 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞI SAĞLANDı  18:52  MERSIN’DE SAHTE IÇKIDEN ÖLENLERIN SAYıSı 8’E YÜKSELDI  18:51  MDOB "TÜRK BESTECILERI KONSERI"YLE SANATSEVERLERLE BULUŞACAK  18:50  HAL KART’ıN EKIM AYı TUTARLARı HESAPLARA YATıRıLDı  18:49  TARSUS’TA BEDENSEL ENGELLI GENÇ IÇIN EVININ ÖNÜ ASFALTLANDı  18:48  TOROSLAR EDAŞ MERSIN’DEKI YATıRıMLARıNı SÜRDÜRÜYOR  18:46  TOROSLAR’DA CUMHURIYET DOĞA YÜRÜYÜŞÜ  15:43  SEÇER’İN HİZMET AŞKI…  15:42  YENIŞEHIR BELEDIYESINDEN ÖDÜLLÜ KOMPOZISYON VE RESIM YARıŞMASı  15:41  BÜYÜKŞEHIR KARIYER MERKEZI, EKONOMIST EMRE ALKIN’I İŞ DÜNYASı İLE BULUŞTURDU  15:40  MERSIN BÜYÜKŞEHIR, MEME KANSERINDE FARKıNDALıK YARATıYOR  15:39  ELEKTRIK DIREĞINE ÇARPAN OTOMOBILIN SÜRÜCÜSÜ YARALANDı  15:38  TEMIZLIK IŞÇISI KADıNDAN ÖRNEK DAVRANıŞ  15:37  SAĞLıK IÇIN 25 TON NARENCIYE DAĞıTıLDı  15:35  BAŞKAN TARHAN, CUMHURIYET KUPASı FUTBOL TURNUVASıNıN BAŞLAMA VURUŞUNU YAPTı  15:34  TARSUS BELEDIYESI GEN BANKASı’NDA ATA TOHUM SAYıSı 20 MILYONA ULAŞTı  15:30  MERSIN’DE YÜRÜTÜLEN ÇOCUK HAKLARı PROJELERI DERS KITABıNA GIRDI  18:59  MERSIN GENELINDE ASFALT ÇALıŞMALARı ARALıKSıZ SÜRÜYOR 
Pandemi Sürecinde Fatma Köse’den Emekçi Kadınlar Ziyareti
   

Chp Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse, pandemi sürecinde emekçi kadınları Mersin’de emekçi kadınların çalıştığı fasuleye tarlasında ziyaret etti. Başkan Köse yaptığı ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

 
   

Köse, ziyareti sırasında emekçi kadınların, gençlerin yaylada kurmuş oldukları kütüphaneye tanıklık ettiklerini, burada ki insanların okumaya verdiği önemi ve okuyor olmalarından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.  Cumhuriyet değerlerimizin  yeniden filizlendiğini görmekten kıvanç ve onur duyduğunu kaydetti. 
Emekçi kadınları dinleyen Köse, kadınların hayatın tüm yükünü omuzlarına almalarından, çocukların okulu bırakmalarından ve hayallerinden,geleceklerinden vazgeçmelerinden dolayı mutsuzlugunu ve üzüntüsünü dile getirdi. Hayatın tamamen içinde olan kadınların, böylesi zorlu süreçte her zaman CHP Kadın Kolları olarak yanlarında olduklarını, ülkemizin sizler gibi güçlü kadınlara ihtiyacı olduğunu vurguladı. 
“Biz hayallerimizden vazgeçtik ve hayallerimizi unuttuk. Nereden ve nasıl sorularını sorarak para kazanmanın yollarını arıyoruz.” Diyen gençlere umut olmak istediklerini, ışık olmak istediklerini dile getirdi.
Pandemi döneminde özellikle Akdeniz Bölgesin de bütün illerde ciddi çalışmalar yaptığını söyleyen Köse, “Kadınlarımızın özgür bir şekilde, hak ettikleri şekilde yaşamaları için çalışmalarımızı hızla sürdürmeye devam edeceğiz, sosyal devletin gereğini yerine getirip salgın dönemlerinde , afet dönemlerinde halkımıza sagip cıkacağız.” Diye konuştu.
Kadına şiddet konusuna da değinen Köse, şöyle konuştu:
“Kadınlarımız malesef şiddete maruz kaldıklarını gizliyorlar, boşanmak isteyip boşanamıyorlar çünki eşleri tarafından tehdit ediliyorlar. Psikolojik ve fiziksel şiddet görüyorlar ve korktukları için söyleyemiyorlar ama biz hukiki desteğimizi sonuna kadar sağlayacağız. Kadınlarımız yanlız değiller.” 
Bir çok iller de Chp’nin kadın danışma merkezleri açtığını belirten Köse, danışma merkezlerinden hukuki destek alabileceklerini, hertürlü durumda ve ortamda yanında olacaklarını ve bu durumun devlet politikası haline gelmesi gerektiğini, şiddetle ilgili caydırıcı yasaların biran önce kullanılıp, hayata geçmeye gerektiğini, şiddetin önünün hızlı bir şekilde kesilmesi gerektiğini vurguladı.

Haber: Melehat Şan

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2020 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA