11:42  KADIN SAĞLIĞI DANIŞMA MERKEZİ KADINLARIN HEM RUHUNA HEM BEDENİNE İYİ GELMEYE DEVAM EDİYOR  20:41  CHP`Lİ 55 İL BAŞKANINDAN "KILIÇDAROĞLU`NA DESTEK DEKLARASYONU"  23:08  ALİ MAHİR BAŞARIR: “13. AĞIR CEZA MAHKEMESI BAŞKANI, HEYETİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALI”  20:44  BÜYÜKŞEHİR, HALK KART EKİM AYI TUTARLARINI HESAPLARA YATIRDI  13:34  MİLLİ ATLET NEVİN YANIT, KIR ÇİÇEKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  22:22  VAHAP SEÇER, MDTO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI  22:07  ALİ MAHİR BAŞARIR: “UTANARAK SÖYLÜYORUM, TUTUKLANAN 3 MİLLETVEKİLİNİN İKİSİ ANAYASA MAHKEMESİ KARARIYLA TAHLİYE OLABİLİYOR”  21:52  YENİŞEHİR BELEDİYESİ KENTE YEŞİL ALANLAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR  22:23  MEZİTLİ’DE CUMHURİYETİN 100. YILINDA 100 KOSTÜM SERGİLENDİ  18:37  MERSİN`İN MEZİTLİ İLÇESİNDE CUMHURİYET`İN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI  03:07  ÖZEL BİREYLER, CUMHURİYET’İN 100. YILINI ATATÜRK’ÜN HUZURUNDA KUTLADI  20:39  VAHAP SEÇER, CUMHURİYET`İN 100. YILI DOLAYISIYLA ATATÜRK ANITI`NA ÇELENK SUNDU  20:01  BAŞKAN YILMAZ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI  20:24  MERSİN BAROSU, CİNSİYETÇİ SÖYLEMLERE KARŞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU  10:41   BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN CUMHURİYET’İN 100. YILINA KUTLAMA MESAJI  10:09  MERSİN BÜYÜKŞEHİR CUMHURİYET`İN 100. YAŞINI COŞKUYLA KUTLUYOR  23:02  ÖZGÜR ÖZEL, MERSİN`DE: “EVET, CHP`DE ASKER DELEGELER VARDIR; O DELEGELER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ÜN ASKERLERİDİR”  20:39  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DIŞ TETKİK İÇİN TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI  20:36  TARSUS BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDENLERE GEÇİT VERMİYOR  20:09  DERYA GRUP’TAN 100. YILDA 100 FİDAN GURURU 

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş’tan Dünya Gazeteciler Günü’nde Ekonomi Muhabirlerine Özel Vurgu
   

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, özellikle ekonomi alanında çalışan gazetecilerin önemine dikkat çekti.

 
   

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş'tan Dünya Gazeteciler Günü'nde Ekonomi Muhabirlerine Özel Vurgu

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, özellikle ekonomi alanında çalışan gazetecilerin önemine dikkat çekti.

Başkan Doğmuş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, toplumun bilgilendirilmesi, aydınlatılması ve doğru haber almasının sağlandığı çok önemli bir mesleği icra eden değerli gazetecilerimizin, Dünya Gazeteciler Günü'nü içtenlikle kutluyorum. Bu vesileyle, özellikle ekonomi muhabirlerimizin ve ekonomi yazarlarımızın fedakar çalışmalarını yürekten takdir ediyorum."

Ekonomi gazeteciliğinin zorluklarına değinen Doğmuş, “Ekonomi gazetecileri, sürekli değişen piyasa koşulları, ekonomik terimler ve karmaşık finansal veriler arasında doğru bilgiyi ayıklama, analiz etme ve topluma açık, anlaşılır bir dille sunma görevini üstlenmektedir. Bu, son derece detaylı bir uzmanlık ve titiz bir çalışma gerektirir." şeklinde konuştu.

Doğmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizler, ekonomik gelişmeleri halkımıza aktararak, yatırımcıların ve vatandaşların bilinçlenmesinde büyük bir rol oynuyorsunuz. Ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayan her haber, her analiz ve her yorum, toplumsal refahın artırılmasına yönelik atılmış önemli adımlardır."

MERYAD Başkanı Doğmuş, ekonomi gazeteciliğinin hızla gelişen teknolojik yenilikler ve global ekonominin dinamikleri çerçevesinde sürekli kendini yenileyen bir alan olduğuna dikkat çekerek, “Bu zorlu süreçte, objektif ve doğru haber ilkesinden ödün vermeden çalışan, meslek etik değerlerine bağlı kalan tüm ekonomi muhabirleri ve yazarlarına şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Coşkun Doğmuş, mesajını “Ekonomi basınında emeği geçen, kamuoyunu aydınlatma görevini layıkıyla yerine getiren herkesin Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun. Çalışmalarınızın ülkemiz ekonomisine ve iş dünyasına ışık tutmaya devam etmesini diliyorum." sözleriyle tamamladı. Bu özel günde, Başkan Doğmuş’un ekonomi gazetecilerine yönelik vurgusu, sektördeki birçok profesyoneli onurlandırdı ve motivasyonlarını artırdı.

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA