13:50  HÜSEYIN TAŞÇATAN’ıN KALEMINDEN  23:26  CHP’Lİ BAŞKAN YILDIZ, YÖRÜKLERİ ZİYARET ETTİ  11:35  BAŞKAN TUNCER,HİZMETLERİMİZİN MERKEZİNE ERDEMİ KOYACAĞIZ  11:10  MERSİN CEZAEVİ AVUKAT GÖRÜŞME ODASINDA YENİLEME ÇALIŞMASI YAPILDI  10:15  SERDAR SOYDAN: MERSİN’İN KAYBEDECEK 5 YILI DAHA YOK  17:55  ÖZGÜR ÖZEL: PKK TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN YAPILAN SALDIRIDA ŞEHİT OLAN ASKERİMİZE ALLAH`TAN RAHMET, YARALI ASKERLERİMİZE İSE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM  17:48  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MEZİTLİ ÇOCUK KÖYÜ`NÜN TEMELİNİ ATTI  16:03  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YENİ HİZMET BİNASI`NDA  14:20  CHP MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN ADATYI TUNCER, MEİGDER’İ ZİYARET ETTİ  13:20  CHP TOROSLAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILDIZ, KADINLARA YÖNELİK PROJELERİ ANLATTI  15:50  CHP’Lİ PALAMUT’TAN 8 MART MESAJI  19:25  VAHAP SEÇER, MERYAP ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ  17:40  BAŞKAN ÖZYİĞİT, GAZİ MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU  15:49  BAŞKAN SOYDAN: MERSİN HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR  14:50  BAŞKAN GÜLTAK’TAN SEÇMENLERE ÇAĞRI  14:15  VAHAP SEÇER, PAZARCIKLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ`NİN ‘BİRLİK VE DAYANIŞMA YEMEĞİ`NE KATILDI  12:12  ÖZGÜR ÖZEL: “3 DEVRİM YASASININ KABULÜNÜN 100`ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ. LAİKLİK İLKESİNDEN, ATATÜRK`ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞLAŞMA ÜLKÜSÜNDEN MİLİM SAPMAYACAĞIZ”  11:40  VAHAP SEÇER, 2. DÖNEM ADAY TANITIM TOPLANTISI`NDA PROJELERİNİ KAMUOYUNA ANLATTI: “SÖZÜMÜZDÜR: MERSİN METROSU TAMAMLANACAK  16:45  SERDAR SOYDAN AKDENİZ VE YENİŞEHİR MUHTARLARI İLE BULUŞTU  11:34  AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK; “HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYI BAŞARDIM” 

“Mersin’de gitmediğimiz sokak kalmayacak”
   

CHP’den Mersin Milletvekili aday adayı olan iş insanı, sivil toplum gönüllüsü Ayten Aslankan, “Gönüllüler olarak sosyal sorumluluk projeleri yaparken senelerce kapı kapı dolaştık, her yere, herkese ulaştık. Şimdi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesi için kapı kapı dolaşacağız. Mersin’de gitmediğimiz sokak, gitmediğimiz köy kalmayacak” dedi. Cumhuriyet’in bir kadın devrimi olduğuna vurgu yapan Aslankan, “Partimizin bu seçimde kadın milletvekili sayısını daha da artıracağını, cumhuriyetin 100. Yılını bir de bu yanıyla taçlandıracağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 
   
CHP’den Mersin Milletvekili aday adayı olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklayan iş insanı, sivil toplum gönüllüsü Ayten Aslankan, CHP genel merkezine giderek adaylık başvurusunu tamamladı. “Sivil toplum gönüllüsü olarak yaptığımız çalışmalarla binlerce insana dokunduk. Şimdi Mersin’in Ankara’daki gönüllüsü olmak için yola çıktım” diyen Ayten Aslankan, öncelikli hedeflerinin Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması olduğunu söyledi. Başta CHP olmak üzere Millet İttifakına yurdun dört bir yanında yoğun bir ilgi olduğunu belirten Ayten Aslankan, “Cumhuriyetimizin 100. yılında demokrasi ve adalet kazanacak. Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak, herkes kazanacak. Bu mücadeleye gönüllü sorumluluğumla, aydın bilincimle katılmak için CHP Mersin Milletvekilli aday adayıyım” dedi. “KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ” Yıllarca sivil toplum örgütlerinde, sosyal sorumluluk projelerinde görev aldığını ifade eden Aslankan, “Bizler gönüllülük esasıyla içinde yaşadığımız topluma hizmet etmiş insanlarız. Gönüllülük gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamaktır. Herkese dokunmaktır. Sosyal sorumluluk projeleri yaparken senelerce kapı kapı dolaştık, her yere, herkese ulaştık. Şimdi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesi için, Millet İttifakının parlamentoda çoğunluğu sağlaması için, partimizi Mersin’de birinci parti yapmak ve Mersin’de milletvekili sayısını artırmak için kapı kapı gezeceğiz. Mersin’de gitmediğimiz sokak, köy kalmayacak. Gerçekleri anlatacağız, Sayın Kılıçdaroğlu’nun ülkemiz için yapacaklarını anlatacağız ve seçimleri kazanacağız” ifadelerini kullandı. “CUMHURİYET BİR KADIN DEVRİMİDİR” Cumhuriyet’in aslında bir kadın devrimi olduğunu, Atatürk’ün kadınların başta siyaset olmak üzere hayatın her alanında olması için mücadele ettiğine vurgu yapan Ayten Aslankan şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. Yılındayız. 100. yılda parlamentoda kadın milletvekili sayısını artırmak cumhuriyetin idealleri açısından önemli. Bu seçimde, kadını toplum dışına itmeye çalışan, kadını eve kapatmaya çalışan, İstanbul Sözleşmesini kaldırarak kadınların yaşam hakkına kast edenler bir yanda kadının hayatın her alanında güçlü, etkili ve görünür olmasını isteyenler bir yanda olacak. Partimizin bu seçimde kadın milletvekili sayısını artıracağını, cumhuriyetin 100. Yılını bir de bu yanıyla taçlandıracağını düşünüyorum.” Kaynak:mersin yaşam  
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2024 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA