19:36  MSK FINAL VURUŞUNU YAPTı: 70-87  13:54  IRAK’TA BANKANıN DOLANDıRıLMASıNA ILIŞKIN 2 ZANLı MERSIN’DE YAKALANDı  13:52  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, ERDEMLİ İLÇESİNDE BULUNAN LAMOS KANYONU DOĞA VE KÜLTÜR TURİZMİ DESTİNASYONU FİZİBİLİTE PROJE SUNUMUNA KATILDI  13:51  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN BAŞKANLIĞINDA, ERDEMLİ OSB MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ  13:50  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, FORUM MERSİN ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE KURULAN KADES TANITIM STANDLARINI ZİYARET ETTİ  13:50  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, ERDEMLİ İLÇESİNDE DÜZENLENEN VİTAMİN C ŞENLİĞİNE KATILDI  13:49  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ PROGRAMINA KATILDI  13:46  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ KAPSAMINDA DÜZENLENEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI   10:44  2023 MALI YıLı BÜTÇESI BÜYÜKŞEHIR MECLISI’NDE KABUL EDILDI  10:42  KARIYER MERKEZI, LOJISTIKÇILERI SEKTÖRE HAZıRLıYOR  10:41  TEMIZ VE YEŞIL BIR MERSIN İÇIN ÇALıŞıYORUZ  10:39  ‘DOĞA BIZI ÇAĞıRıYOR’UN YENI DURAĞı SAĞLıKLı MAHALLESI OLDU  22:36  KONYA’DAKI HAYVAN BARıNAĞıNDA BIR SKANDAL DAHA  22:29  MERSIN’DE JANDARMADAN TERÖR OPERASYONU: 10 GÖZALTı  22:26  MERSIN’DE DOLUDAN ETKILENEN ALANLARDA HASAR TESPIT ÇALıŞMALARı SÜRÜYOR  22:25  KADıNA YÖNELIK ŞIDDETE KARŞı ULUSLARARASı MÜCADELE GÜNÜ  22:20  KADıNLARıN GÜNDEMINDE İSTANBUL SÖZLEŞMESI VAR  22:18  “ŞIDDET DILDE BAŞLAR”  22:15  BALONLAR ŞIDDETE KARŞı UÇURULDU  22:14  KABAĞıN DA BIR SAHIBI VAR! 

Belediyenin daire başkanı böyle gözaltına alındı
   

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında aralarında Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in de bulunduğu 18 kişi terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

 
   

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, aylardır  “Mersin Büyükşehir Belediyesinde PKK’lı teröristler çalışıyor”  diyerek basın açıklamaları yapmış,  CHP’li belediye başkanı Vahap Seçer’i hedef göstermişti.

Kılavuz’un bu açıklamalarının ardından İçişleri Bakanlığı da açıklama yapmış, Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri sabah saatlerinde önceden belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Mersin kamuoyunun yakından tanıdığı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanlığı görevini halen sürdüren Bedrettin Gündeş de evi basılanlar arasındaydı.

 

Gündeş’in kapısını çalan çok sayıda özel hareket polisi eve girip arama yaparken Gündeş de “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Operasyonda 18 belediye çalışanının “terör örgütüyle iltisaklı olmak ve terör propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına alındığı kaydedildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in evine yapılan baskın sırasında İHA, AA ve TRT gibi yayın organlarının muhabirleri de çekim yaptı ve o görüntüler servis edildi.

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:mersin yaşam

 
 

 
   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 


  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA