14:16  ADANA’DA UCUZ HALı IZDIHAMı… RUHSATSıZ MAĞAZA KAPANDı  13:49  COVID-19 BULAŞANLARı INCELEDILER: BELLI YAŞ GRUBUNDAKILERI UYARDıLAR  13:48  ATı ALAN TISAN’ı GEÇMIŞ!  13:46   “İMAR AFLARı ÖLÜME DAVETIYEDIR”  13:43  “CANıNıZıN DEĞERINI BILIN”  13:41  23 GÜNDÜR ARANıYORDU, ORMANDA CESEDI BULUNDU  13:36  MERSIN’DEKI DANA ADASı’NDA DALıŞ TURIZMI YAYGıNLAŞıYOR  13:23  MERSIN’DE AV TÜFEĞIYLE VURULAN KIŞI ÖLDÜ, 2 KARDEŞI DE YARALANDı  13:20  MERSIN’DE TELEFON DOLANDıRıCıLıĞıNı POLISIN DIKKATI ÖNLEDI  13:18  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN YENİ MERSİN İDMAN YURDU FUTBOL A.Ş.’NİN 97. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARINA KATILDI  13:17  VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN ZİYARETİNE GELEN MİSAFİRLERİNİ VALİLİK MAKAMINDA KABUL ETTİ  13:14  HASADI YAPILAN KARPUZLARI BELEDİYE HALKA ÜCRETSİZ DAĞITACAK  13:11  BAŞKAN YILMAZ’DAN PERSONELİNE YÜZDE 42 ZAM  13:06  MERSIN BÜYÜKŞEHIR EKIPLERI, ŞEVKET SÜMER’DEKI KAÇAK HAFRIYATLARı TEMIZLEDI  13:01  BAŞKAN SEÇER, MERSIN İDMAN YURDU’NUN 97. KURULUŞ COŞKUSUNU TARAFTARLARLA BIRLIKTE YAŞADı  12:57  MERSIN BÜYÜKŞEHIR’IN “HADI GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELIM” PROJESI BÜYÜYOR  14:15  “AL LAN DIYETINI”  14:13  MILLETVEKILI TEK TEK FIYATLARA BAKTı: İNDIRIM YOK!  14:10  MADDI MANEVI YıKıM!  14:09  “CANıMıN EN ÇOK YANDıĞı YERDEN!” 

Patronlardan kamuya tasarruf çağrısı
   

MESİAD Başkanı Hasan Engin, “Devletimiz merkezi bütçeyi güçlendirmek için gerekli tasarruf önlemlerini almalıdır. Ülkemizin kamu özel sektör ayrımı yapmaksızın bu zorlu günleri birlikte aşacağına inanıyoruz” dedi.

 
   

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin bütün dünya ile beraber ülkemizde yaşanan ekonomik krizi aşmak için merkezi bütçenin güçlendirilerek, üretim, yatırım ve ticaretin desteklenmesine dikkat çekti.

Engin, “Son yıllarda başlayan ticaret savaşları ve dünyadaki gelişmelerle bütün dünya krizler ile boğuşmaktadır. Dünya ekonomisinin daraldığı günümüzde birçok güçlü ekonomiye sahip devletler tasarruf tedbirleri almaktadır.

Savurganlık ve fuzuli harcamaların azaltılmaya çalışıldığı günümüzde bizler de ülke olarak tedbir almalı; gereksiz ve lükse kaçan harcamalardan kaçınmalıyız.

 

Ülke ekonomisinin güçlenmesi ile devletimizin ticari savaşlarda ve uluslararası rekabetlerde eli güçlenecektir. Aynı zamanda dalgalı seyreden döviz kurlarına ve yükselen enflasyona karşı mücadelede enstrümanlar geliştirilmelidir” dedi.

 

“KAMU HARCAMALARI AZALTILMALI”

 

Önemsiz Kamu harcamaları ve uzun işlemler silsilesinin önüne geçilmesi için bürokrasi 4.0 hamlesinin başlatılması önem teşkil etmektedir” diyen Engin şu ifadeleri kullandı: “Genel devlet harcamaları 2020 yılında 1 trilyon 810 milyar 867 milyon TL, merkezi yönetim bütçe giderleri 2021’de 1,6 trilyon TL olarak gerçekleşti.

2020 yılında eğitim için 270 milyar TL, sağlık için 249 milyar 932 milyon TL, 40 Milyar TL tarım ve hayvancılık için hibe ve destekler kullanıldı.

Önemsiz kamu harcamalarının azaltılması ile ülkemizin bütçesi güçlenecektir.

Uzun süreli ve devlet bütçesini zorlayan yatırımlar bir süre ötelenerek bu bütçe uluslararası rekabeti sağlamak amacı ile kullanılmalıdır. Kamuda önemsiz harcamalara neden olan her türlü husus için tedbir alınmalıdır.”

 

“İŞ DÜNYASININ DESTEKLENMESİ ÜLKE EKONOMİMİZİN GÜÇLENMESİNİ SAĞLAYACAKTIR”

 

Engin, “En zor günlerde bile üreterek devlet bütçemize ve insanlarımızın istihdamına katkıda bulunan iş dünyasının desteklenmesi ülke ekonomimizin güçlenmesini sağlayacaktır.

Bu zorlu ortamda yatırım yapmaya çalışan iş insanlarının ağır işleyen bürokrasi yükünden kurtarılması, yatırım ve üretimin kolaylaştırılması ülkemizin yararına olacaktır. Ülkemizin kamu özel sektör ayrımı yapmaksızın bu zorlu günleri birlikte aşacağına inanıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

kaynak:mersin yaşam

 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA