10:22  CHP’Lİ KIRILMAZ: YİNE GENÇ BİR ESNAF BORÇLARI YÜZÜNDEN İNTİHAR ETTİ!  10:18  “LISELERDE NÜKLEERE GIRIŞ DERSI KALDıRıLSıN”  10:16  KARANFILLER RAZIYE IÇIN  10:12  TARSUS BELEDİYESİ’NDE EN DÜŞÜK MAAŞ 5200 TL OLDU  10:09  YENIŞEHIR’DE TÜRK SANAT MÜZIĞI AKŞAMLARı  10:06  BÜYÜKŞEHIR, ‘ENGELSIZ MERSIN’ İÇIN PROJELERINI SÜRDÜRÜYOR  10:04  BÜYÜKŞEHIR ŞEHIR TIYATROSU, MATRUŞKA OYUNU İLE KıBRıSLı TIYATROSEVERLERLE BULUŞTU  15:56  VATANDAŞ ELEKTRIK FATURALARıNA ISYAN ETTI: 800 LIRA FATURA NE DEMEK YA?  15:53  KOCAMAZ’ıN KEYIF HELIKOPTERI SATıLıYOR  15:51  SÖMESTIR TATILINE ’KRAL ŞAKIR’ ILE ’MERHABA’ DIYECEKLER  15:48  HEKIMLER UYARDı: "OBEZITE ARTıYOR"  15:46  FıRTıNA GEÇTI, BALıKÇıLAR AKDENIZ’E AÇıLDı   15:41  ÇATALKÖY-MEZITLI EL ELE PROJESI HAYATA GEÇIYOR   15:38  BOZYAZı POLISI KADES’I VE DOLANDıRıCıLıK KONUSUNDA BILGILENDIRDI  15:33  BAŞKAN BOZDOĞAN ÖĞRENCİLERİN HEYECANINA ORTAK OLDU  15:30  TARİHİ SİPTİLLİ ÇARŞISI CANLANIYOR  15:26  GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLAR, TOROSLAR ENGELLİLER AKADEMİSİNDE HAYALLERİNİ CANLANDIRDI  15:22  MERSIN BÜYÜKŞEHIR, 2021’DE DE ‘YOLUMUZ AÇıK OLSUN’ DEDI  15:19  BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI’NDEN MERSIN’DE SPORA DESTEK  15:16  BAŞKAN SEÇER: “PLANLAR KONUSUNDA İŞIN ŞEFFAF YÜRÜMESI İÇIN HER TÜRLÜ KATKıYı SUNUYORUM” 

20 yılını dolduran eğitmenlere plaketleri verildi
   

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 28 No’lu Eğitim Hizmetleri Meslek Komitesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte hizmet süresi 20 yılı aşan sektörün duayenlerine plaket verdi. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı A. Hamit İzol, Yönetim Kurulu Üyesi İsa Çani, Komite Üyeleri, Meclis Üyeleri, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Mersin – Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta ile sektör temsilcilerinin katıldığı etkinlik, kokteyl ile başladı.

 
   

Sektörün sorunlarının dile getirildiği etkinliğin açılışında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Ülkemizin gerçekçi, çağdaş, ileriye yönelik insan yetiştiren eğitim sistemine ihtiyacı var. Eğitim sistemi sürekli değiştirilip bozularak, sorunlar yumağı halinde, neye hizmet ettiği belli olmayan bir Milli Eğitim Sistemi olmamalı. Sizlerin değeri paha biçilemez. Türkiye için dünya ile rekabet edebilecek insanlar yetiştirmeye devam etmelisiniz. Yılmayın, ülkemiz için, dünya için insan yetiştirmeye devam edin” dedi.
MTSO Meclis Başkanı A. Hamit İzol ise, “Ben Türkçeyi 7 yaşında öğretmenimden öğrendim. Ardından edebiyata yönelip 6 tane kitap yazdım. Hepsi öğretmenlerim sayesinde oldu. Hakkınız ödenemez. Sorunlarınızı yakından biliyoruz ve çözümü noktasında her zaman yanınızdayız” ifadelerini kullandı.  
Meclis Üyesi Tamer Güner, her eğitim kurumunu verdiği hizmetle, sağladığı istihdamla bacasız birer sanayi tesisine benzeterek, “MTSO’ya 330 kayıtlı üye ve 6 bin çalışanla kent ekonomisi ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Tüm eğitimcilere üstlendikleri bu görev için teşekkür ediyorum” dedi. Pandemiyle birlikte zorlu bir süreçten geçildiğini hatırlatan Güner, Komite olarak Oda Yönetiminin de desteğini alarak bu süreci en az zararla atlatabilmek adına yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi paylaştı. 
Bir diğer Meclis Üyesi Yalçın Balcı, “Sıkıntılar çok ama yürek yüreğe verir, güç birliği yaparsak üstesinden gelebiliriz” derken, Komite Başkanı Cahit Tunç, “Pandemi sürecinde özel eğitim kurumlarının 3’te 1’ini kaybettik. Sorunların çözülmemesi halinde kalanı da tehlike altında. Sorunlara birlikte çözüm üretmezsek çocuklarımızı teslim edebileceğimiz kurum kalmayacak” ifadelerini kullandı. 
Etkinlik sonunda plaket verilen duayenlerin isimleri şöyle: 
Mehmet Kuş: Başarım Eğitim Kurumları Kurucusu
Sait Oğuz: Evrensel Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu
Muhsin Yılmaz: Başarım Eğitim Kurumları Kurucusu
Burhan Tekiner: Gelişim Eğitim Kurumları Kurucusu 
Hamza Şimşek: İstek Eğitim Kurumları Kurucusu 
Orhan Özdemir: TED Eğitim Kurumları Kurucusu
Bekir Yılmazer: Seviye Eğitim Kurumları Kurucusu
Ömer Topuz: Lisan Fen Eğitim Kurumları Kurucusu 
Ali Özveren: Toros Eğitim Kurumları Kurucusu 
Orhan Aldanmaz: Başarım Eğitim Kurumları Kurucusu
Suat Eras:  Tepe Eğitim Kurumları Kurucusu 
Hüseyin Soylu: Rekor Eğitim Kurumları Kurucusu 
Sabri Meraklı: Mersin Koleji Eğitim Kurumları Kurucusu
Ali Tevfik Soydan: Akdeniz Eğitim Kurumları Kurucusu
Şenay Dilci: Deva Eğitim Kurumları Kurucusu

 
 

 
   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 


  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA