12:50  UTANÇ DAVASı BAŞLADı! BIR YANDA KADıNLAR BIR YANDA MÜRITLER…  12:47  KıLıÇDAROĞLU, BOĞAZIÇI MEZUNLARıNA SESLENDI: ÇOK AZ KALDı!  12:42  DOĞU AKDENIZ’DE BEKLENEN KUVVETLI YAĞıŞLARA DIKKAT!  12:41  MERSIN’DE YANGıN ÇıKAN EVDE DAMA SıĞıNAN 5 ÇOCUK KURTARıLDı  12:39  MERSIN’DE 5 BIN 450 LITRE KAÇAK KARıŞıMLı AKARYAKıT ELE GEÇIRILDI  12:37  ERDEMLI’DE TURIZME 9 MILYON LIRALıK YATıRıM  12:36  İÇEL SANAT KULÜBÜNDE BAŞKANLıĞA FATIH ALKAR SEÇILDI  12:35  TISAN’DA BIN VILLA INŞAATı IÇIN RUHSAT ALıNDı Mı?  12:34  YıLıN NEREDEYSE TAMAMıNDA KIRLI HAVA SOLUYORUZ  12:32  SIYASET SORUN DEĞIL, ÇÖZÜM SUNMALıDıR...  10:31  MERSIN’DE YAŞAYAN RUSLAR, MEZITLI DAYANıŞMA EVINI GEZDI  10:30  TARSUS BELEDİYESİ KADIN BASKETBOL TAKIMI DESTAN YAZIYOR  10:27  ÇBK MERSIN YENIŞEHIR BELEDIYESI AVRUPA’DA KRITIK VIRAJDA  10:26  “1.YENIŞEHIR ÇOCUK OYUNLARı FESTIVALI” YOĞUN ILGIYLE BAŞLADı  10:25  MERSIN BÜYÜKŞEHIR’IN TOPLU TAŞıMA FILOSU 2022’DE 41 MILYON YOLCU TAŞıDı  10:24  BÜYÜKŞEHIR’IN MARANGOZ ATÖLYESINDE 4 YıLDA 13 BIN ÜRÜN ÜRETILDI  10:23  SÖMESTR PROGRAMı İLÇELERE TAŞıNDı  13:03  MEB: İHTIYAÇ DUYULAN HER HASTANEYE ‘HASTANE SıNıFı’ KURULACAK  12:58  DOLANDıRıCıLıK ŞÜPHELISI SUÇÜSTÜ YAKALANDı  12:45  MERSIN’DE KAR NEDENIYLE IKI ARAÇTA MAHSUR KALAN 5 KIŞI KURTARıLDı 

Bazaar Duvarında sıradışı bir sergi
   

Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nurseren Tor’un küratörlüğünde düzenlenen “Ekim Geçidi” sergisi açıldı. Sergi 30 Kasım’a kadar gezilebilecek.

 
   

İlki 2001 yılında açılan “Ekim Geçidi” sergisi bu yıl 30 şehirde eş zamanlı olarak açıldı. Yirminci yılını kutlayan “Ekim Geçidi” sergisinde bu yıl toplam 3 bin plastik sanat eseri sergilencek.

Serginin Mersin bölümü Türkiye, Hollanda, Almanya, Fransa, Rusya, Irak, İran, Fas, Etiyopya, KKTC; Filipinler, ABD ve Kanada’dan sanatçıların katılımıyla Mezitli’deki Kafe Bazaar duvarında açıldı.

Serginin küratörlüğünü yürüten Prof. Dr. Nurseren Tor,  “Cumhuriyetimizi korumak, toplumumuzu sanatla buluşturmak, kentin kültür-sanat turizmini geliştirmek, yeni sanatçılar yetiştirmek, sanat- sever Mersinlileri ve sanatsal etkinlikleri çoğaltmak amacımız olmuştur. Bu nedenle “Ekim Geçidi” Sergisi, Gülsün Erbil’in projesi olarak ilk açılmaya başladığından beri Mersin’de şahsım küratörlüğünde Mersin Üniversitesi, İçel Sanat Kulübü ortaklığında uluslararası olarak açılmıştır. Yine küratörlüğümde bu yıl Bazzar Sergi Duvarı iş birliği ile Bazaar Sergi Duvarı’nda 30 Kasım’a kadar açık kalacak” dedi.

 

 

SANAT İYİLEŞTİRİR

 

Nurseren Tor, “Sanat İyileştirir” diyerek sergiye katılan sanatçılara, sanat gönüllüsü ve tiyatrocu Başak Karatepe’ye ve sergiyi gezen sanatseverlere teşekkür ederek, “Hayatı çekilmez hale getiren sistemden kurtulmak için sanat yapmaya devam edeceğiz. Toplumun tam da buna ihtiyacı olduğunu biliyor. Gothe’nin de dediği gibi sanat iyi ve zor olanla uğraşır. Kültür ve Sanat; Toplumların seviyesini gösterdiği gibi ülkeler arasında bulunduğu ülkenin çıtasını yükselten en değerli araçlardan biridir. Bu değerleri hayata geçirecek en yaygın, en anlaşılır ve en kalıcı aracılardan biri de sanatçı ve sanatseverdir” dedi.

 

 

 

kaynak:mersin yaşam

 
 
 
 

 
   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER


  HAVA DURUMU
 
  FLAŞ HABER

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MERSİN HABERLERİ ÖZEL HABERLER SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinolay.com © Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA